close

آخرین اخبار از تحریم های آمریکا علیه ایران


اجاره ساعتی انواع خودروهای لوکس بدون ضامن


اجاره ویلای ارزان فقط با 50 تومن


اجاره ویلا

چرا تصور می شود ارزهای رمزگذاری شده همچون حبابی در معرض ترکیدن است؟

پنجشنبه 16 آذر 1396

چرا تصور می شود ارزهای رمزگذاری شده همچون حبابی در معرض ترکیدن است؟

چرا تصور می شود ارزهای رمزگذاری شده همچون حبابی در معرض ترکیدن است؟Reviewed by حامد صالحیonNov 23Rating: 5.0

تحلیلگران مختلف، بانکها و افراد شکاک، همه بر این باورند که بیت کوین همچون حبابی است که عمدتا بدلیل افزایش سریع نرخ آن هر لحظه ممکن است بترکد. اگر منصفانه نگاه کنیم به این نکته پی خواهیم برد که دقیقا ۱۷۸۹ روز طول کشیده تا نرخ بیت کوین از ۰ دلار آمریکا به ۱۰۰۰ دلار برسد و تنها ۱۳ روز زمان برده که از ۶ دلار به ۷ دلار افزایش یابد و این صعود بسیار سریعی بوده است. این نشانه ها علائم هشدار دهنده ترکیدن این حباب است. در حالیکه دیگران بر این باورند که این انفجارِ ارزهای رمزگذاری شده، فناوری ها و صنایع را در دراز مدت تحت تاثیر قرار خواهد داد.
ما نمی گوییم که بیت کوین دست نیافتنی است. اما در سال ۲۰۱۳ هنگامیکه تقاضا به سرعت افزایش یافت و بازار نتوانست جوابگوی این درخواست ها باشد و ارزش آن از ۱۳۰۰ دلار به ۲۰۰ دلار سقوط کرد، حباب بیت کوین ترکید. پس از این رویداد قیمت ها درست مانند فراز و نشیب هایی که در سایر ارزهای رمزگذاری شده هم شاهد هستید، دوباره بسرعت افزایش یافت.
با این حال هنگامیکه ما تصورمان در مورد پتانسیل بیت کوین را از کوتاه مدت به دراز مدت تغییر دهیم، می توانیم نگرش نسبتا متعادلی نسبت به این ارز تغییر دهنده صنعت داشته باشیم.

بیایید نگاهی به یک نمونه بیندازیم

ما از تسلا استفاده می کنیم چون درست مانند بیت کوین در بدو پیدایش آنرا همچون یک حباب می دانسته اند. تسلا یک فناوری تغییر دهنده صنعت خود است که دارای بازار رو به رشد و بالغ بر ده میلیون مصرف کننده می باشد.

چرا تصور می شود ارزهای رمزگذاری شده همچون حبابی در معرض ترکیدن است؟کارشناسان و تحلیلگران حتی اکنون هم تسلا را یک حباب می دانند چرا که نرخ آن از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ به ازای هر سهام از حدود ۲ دلار به ۳۰۲ دلار رسیده است. با این حال در طول این سالها اصلاحات کوچک و بزرگی صورت گرفته است. از جمله در دسامبر ۲۰۱۵ که ارزش سهام در حدود ۲۴۰ دلار بوده و در فوریه ۲۰۱۶ به حدود ۱۵۰ دلار سقوط کرده است. با این حال وقتی شما به سهام تسلا در طول زمان نگاهی می اندازید، در می یابید که آن بازیابی شده و همچنان برآن است به عنوان نوعی تجارت پایدار به کار خود ادامه دهد.

هیچ شباهتی می بینید؟

چرا تصور می شود ارزهای رمزگذاری شده همچون حبابی در معرض ترکیدن است؟

مقایسه تسلا (خطوط آبی رنگ) و بیت کوین (خطوط سبز رنگ)

چرا تصور می شود ارزهای رمزگذاری شده همچون حبابی در معرض ترکیدن است؟

نرخ بیت کوین (دلار)

روند افزایش نرخ فعلی بیت کوین بسیار شبیه افزایش نرخ تسلا در بدو پیدایش آن است و درست به همان صورت حبابهای کوچک در این مسیر دیده می شود.

اما بیت کوین تفاوتهایی هم دارد

در حالیکه انتظار می رود مانند هر چیز دیگر در نشیب و فرازهای بیت کوین اصلاحاتی صورت گیرد، لازم است ما به تفاوت بازار بیت کوین با سایر ارزهای رمزگذاری شده بیندازیم.
اولا این شرکت در هر صورت با سودآوری همراه است و افزایش نرخ آن بدلیل تقلب و کلاهبرداریهایی که در بازار صورت می گیرد، نیست.
دوما بانکها و دولت ها در ارزش بازار این صنعت نقشی ندارند. از آنجاییکه عرضه بیت کوین محدود است، سرمایه گذاری بیشتر بر آن باعث افزایش نرخ آن می شود. ما می توانیم با وجود بیت کوین شاهد عرضه و تقاضای پایه در کار باشیم. تقاضا بالا اما عرضه محدود است و این روند باعث افزایش نرخ می شود.

کلام پایانی

اگر بیت کوین یک حباب بود، به بزرگترین حبابی که تا کنون دیده ایم مبدل می شد، درست مانند حباب طلا که ۶۰۰۰ سال از عمر آن می گذرد اما بعید بنظر می رسد.
ما بیت کوین را حس می کنیم و هر چیزی که همراه این فناوری وارد بازار ارزهای رمزگذاری شده می شودتازه در آغاز راه است.

نظر شما چیست؟ آیا بیت کوین یک حباب بزرگ است یا یه انقلاب بزرگ؟ آیا حد وسطی میتوان برای این ۲ نظریه قائل بود؟ در تاریخ فناوری و ها ایده های بزرگ نمونه ای سراغ دارید که برخورد منفی به مانند بیت کوین با آن صورت گرفته باشد؟ نظرات و ایده های خود را با ما در میان بگذارید

منبع: blog.rublix

چرا تصور می شود ارزهای رمزگذاری شده همچون حبابی در معرض ترکیدن است؟